אילו סוגי שיש קיימים למטבח ?

השיש הוא המלך של המטבח שלנו, אי אפשר לראות מטבח ללא שיש מרשים כמו משטחי שיש וחיפוי הקירות. ישנם סוגי שיש למטבח שיש לעמוד על טיבם לפני שאנו בוחרים לנו את סוג השיש האידיאלי למטבח שלנו. בגלל שאנו נוהגים לבשל במטבח, השיש הוא רגיש במיוחד לכתמים. חשוב להשקיע יותר באבן טבעית. היום המבחר של צבעי השיש הוא גדול ויש אנשים המעדיפים לבחור שיש כהה על מנת שבמידה ויהיו כתמים יהיה קשה לראותם. ישנם סוגי שיש למטבח שהם רגישים לחום כמו למשל גרניט פורצלן ושיש קיסר. או שיש אוניקס שהוא אמנם מרהיב ביופיו אך רגיש מאוד לחום.

סוג השיש ששולט במטבח הישראלי

בישראל ניתן לראות במטבחים את אבן הקיסר. היצרן הוא ישראלי ושיש זה מיוצא אף לחו"ל. שיש קיסר עשוי מקוורץ, הוא עמיד וחזק וניתן לנקות ממנו כתמים בקלות. שיש נפוץ הוא גם שיש גרניט. ניתן לראות צבעים מרהיבים בשיש זה כמו למשל גוונים של אדום, ורוד, לבן או שחור. הריכוז של הקוורץ בשיש גרניט הוא גבוה ולכן הוא במראה מבריק ומיוחד. על מנת לרכוש משטח שיש למטבח חשוב כי השיש יתאים לצבע המטבח. עיצוב ומראה הם חשובים אך הפרקטיות של השיש חשובה אף יותר. חשוב לתת תשומת לב לאיכות של סוגי שיש למטבח על מנת שהמטבח יהיה לכם נוח לעבודה ואף נעים ומעוצב .

כיצד נבחר נכון את סוג השיש למטב שלנו

בחירה של שיש למטבח חייבת להתבצע בצורה חכמה. אסור לנו להיות מושפעים מהיופי והשפע שיש לאולמות התצוגה. חשוב כי תיקחו עמכם כמה דוגמאות של שיש שמצא חן בעיניכם ואז להחליט יותר טוב מה מתאים לכם. אם לא תבצעו מחקר על סוגי השיש למטבחים לא תמצאו בקלות משטח שיש שיתאים לצרכיכם במטבח. חשוב שתבקשו פרטים על תחזוקת השיש, לאילו חומרי ניקוי הוא רגיש וכדומה. יש כאלה שיעדיפו דווקא את המראה של שיש טבעי למטבחים שהוא הפך להיות פופולרי יותר בעת האחרונה, אבל שוב, זה הכול עניין של טעם אישי ותקציב.