מטבחים מעוצבים

מתעניינים במטבחים מעוצבים? זקוקים לשירות התאמת מטבחים מעוצבים לבתים שלכם? במאמר זה נסקור מהם מטבחים אלו, ובמה גלום יתרונם על מטבחים רגילים. לאחר מכן, נספק מספר טיפים מועילים על המטבחים – מבחירת האריחים לריצוף, לקירות ולשיש – ועד לעיצוב המטבחים בצורה ובגוון.

תמונה של מטבח מעוצב


מטבחים מעוצבים - להגשים את החלום


עבור רבים מאיתנו המטבח הוא החלל המשמעותי ביותר בבית. אם בעבר המטבח היה נטו חלל בו היינו מבשלים, היום מדובר במקום שבו אנו יוצרים, מארחים, שותים כוס אספרסו שפותחת לנו את הבוקר בהנאה, צופים בנוף מהחלון הגדול שבחרנו למקם במטבח ויושבים על האי שהוא גם סוג של בר ומעבירים שם איזו שעה מהיום שלנו בכייף גדול עם איזה נשנוש. אפילו מערכות הסאונד החלו את דרכן גם למטבחים המעוצבים, שכן רבים מאיתנו ממקסמים את החוויה הקולינרית ובוחרים תוך כדי להאזין למוזיקה האהובה עלינו שכן זו היא לא אחרת משעת תרפיה בשבילנו. בקיצור המטבח הוא חלל שבו אנו בוחרים להשקיע בתהליך העיצוב.


מה זה אומר מטבח מעוצב?מטבח מעוצב הוא מטבח שבו אנו משקיעים מחשבה בכל הפרטים, קטנים כגדולים. הרעיון של תהליך העיצוב במטבח הוא ליצור איזושהיא אווירה. הרי מה זה עיצוב? עיצוב זה המקום שלנו להרגיש, להתחבר לחומר הגלם, לתאורה ולמרקמים שנוצרים מבחירה של שלל מוצרים ואלמנטים התופסים את המקום בחלל הרחב. אין זה אומר שאנו לא מפיקים מהמטבח גם את היתרונות הפונקציונליים שלו שכן הבחירה של כל מרכיב ומרכיב חייבת להתייחס לאותם צרכים. בחירת המנורות וגופי התאורה, תתבצע בהתאם לגובה התקרה, שכן אנו מעוניינים להשיג את האור המושלם בכדי שנוכל לאפות ולבשל בנוחות. גם הכסאות יותאמו לרמת הנוחות שלנו, שכן חשוב לבחור גם בכסא נוח ולא רק בכסא יפה. זו הסיבה שבכדי לממש את האיזון בין הצרכים השונים שלנו במטבח לבין תהליך העיצוב, החלו בשנים האחרונות לעשות שימוש במגוון של פתרונות מודרניים שמספקים מענה מושלם ובאלנס בין השניים. לדוגמא חיפויי הזכוכית - אותו חומר נקי, חדשני, מעוצב שמאפשר גם לשמור על ניקיון בצורה קלה, פשוטה ומהירה.

אז זכרו, בהיותכם מתכננים מטבח מעוצב, אין זה אומר שיש להתעלם מהצרכים הבסיסיים שלנו אותם המטבח אמור למלא, להיפך. הרעיון הוא לעשות שימוש בעיצוב ובפתרונות הטכנולוגיים המגוונים והמדהימים שעומדים לפנינו ולהשיג את האיזון בין רגש, יופי ונוחות.