מטבחים מודרניים - התאימו את עצמכם

אם גם אתם מחובבי התקופה, אם גם אתם סוגדים למודרניות ומרוגשים כל פעם מחדש מהעיצובים החדשים שיוצאים בתחום ואתם רגע לפני בחירת מטבח חדש, מוטב שתשקלו לחיוב לבנות מטבח מודרני. מהם מטבחים מודרניים? ובכן מטבחים מודרניים אלו מטבחים שמשחקים עם ניגודיות, משלבים מגוון חומרים ועדיין מצליחים לשדר הרמוניה, אך תוך כדי גם מצליחים להעביר קריצה. כך שאם המטבח הקלאסי הנו מטבח פשוט ברמת בחירת החומרים, הרי שפה מדובר על חגיגה, אך יחד עם זאת יש למשול ביד רמה שהעיצוב לא ייצא משליטה ויראה כניסיון כושל.

תמונות מטבחים : תמונה של מטבח מודרני

מטבח מודרני

פרדוקס

מבחינת צבעים ניתן לפגוש הרבה את האדום השחור והלבן במטבח המודרני, ולרוב האווירה הינה קרירה ואף יוקרתית. נהוג להכניס אל אותו מטבח חומרים כגון זכוכית לצד פורמייקה, עץ לצד אלומיניום. יחד עם זאת לצד כל השילובים עדיין מדובר על תוצאה שצריכה לשדר מינימליסטיות וסדר, כך שהמראה הכללי ישדר שקט וארגון, וזאת למרות שיש משחק עשיר של  שילובים וניגודיים. על כן מוטב להתייעץ עם מעצבי מטבחים ואם אינכם בקיאים בכך, פשוט היו קשובים להצעות.

חוקי יסוד

הקווים המנחים במטבח המודרני אלו קווים נקיים, הצורות הינן ריבועיות והפינות יהיו ישרות ולא מעוגלות. כך שבסה"כ מדובר על פשטות וללא קימורים מיותרים. כאשר מדובר על מטבחים מודרניים שם המשחק הוא ניגודיות, וגיוון סדר ושקט. עם זאת המטבח אינו חייב לשדר יוקרתיות, ותמיד ניתן לשחק עם עזרים משלימים כך שהם ימתנו את התוצאה. לדוגמה ניתן לשלב ריצוף חם, להוסיף טפט עליז ואפילו לבחור בתוספת של קערת פירות או תוספת של עציץ מוריק.

תמונה של מטבח מודרני

מטבח מודרני

התאמה

כמו כן גם מטבח קיים יכול לעשות תפנית ולהפוך למטבח מודרני, עם זאת לשם כך נדרשים מעט שיקולים עיצובים ובחינה של פני הדברים הקיימים, כך שניתן יהיה לחשוב מה ניתן להוציא ומה להחליף מבחינת קלות עבודה ועלויות. כמו כן אין להתאים מטבח מודרני לכל בית ואם הבית שלכם משדר כפריות, הרי שמוטב יהיה לוותר על אופציה זו, כי לא על סוג כזה של ניגודיות מדובר.