לא מעט אנשים תוהים בינם לבין עצמם, האם השימוש בקרמיקה למטבח הוא עדיין הכרחי. כיום יש לא מעט חומרים אחרים שניתן להשתמש בהם לחיפוי, שלא בטוח, מבחינתם, שדווקא אריחי קרמיקה יכולים להתאים והם אכן המתאימים ביותר.

תמונה של קרמיקה למטבח

קרמיקה למטבח

די אם נזכיר את העובדה שבבתים רבים אנחנו יכולים למצוא במקום חיפוי קרמיקה למטבח, חיפוי של זכוכית או חיפוי אבנים מסוגים אחרים. חלקם זולים יותר, חלקם יותר יקרים אך נחשבים הרבה יותר מרשימים מבחינת העיצוב שלהם. על פי מה נבחר באיזה חומר חיפוי נשתמש ומדוע אריחי קרמיקה עדיין נחשבים למובילים בתחום החיפוי למטבח.

סוגי חיפוי קרמיקה למטבח

נתחיל בשאלה הבסיסית, אלו פרמטרים קובעים באיזה סוג של חיפוי נשתמש. יש לכך 3 תשובות עיקריות:

1.עיצוב – מאחר והחיפוי תופס מקום בולט במטבח ובעיצובו, אז אין פלא שהפרמטר הראשון אליו נתייחס יהיה עיצוב.

2.עלויות – כמו בכל דבר אחר, הכל שאלה של תקציב. יש לקחת בחשבון שמדובר בעלויות רכישת החומר, התקנתו, עלויות התחזוקה שלו וכן עלויות החלפתו בעתיד, במידת הצורך.

3.תחזוקה – באופן לא מפתיע, חיפוי קירות במטבח דורש תחזוקה מסוימת מאחר והוא מתלכלך לעיתים קרובות, לכן חשוב שהחומר בו נבחר לעשות את החיפוי יקל עלינו על כך. יש לזכור שככל שהחיפוי יהיה קל יותר לתחזוקה, כך הוא יהיה עמיד יותר ויחזיק מעמד זמן רב.

מדוע לבחור חיפוי קרמיקה למטבח

כפי שציינו יש אפשרויות חיפוי רבות למטבח כיום. אנשים רבים בוחרים חיפוי זכוכית או חיפוי אבן למשל. אך עדיין יותר פופולארי לבחור חיפוי קרמיקה. מדובר באריחים שנחשבים נקיים יותר, פרקטיים וטובים להגנה על הקיר מכל בחינה שהיא.

כשאנחנו בוחרים קרמיקה למטבח, אנחנו בוחרים אריחים שמאפשרים לנו לספוג לחות בזמן הבישול, ריחות ולכלוך שנוצר במהלך הזמן, בלי שהאריחים ייהרסו ולנו יש את האפשרות לנקות אותם בצורה קלה, מהירה ופשוטה.

אך לא רק מבחינת היעילות, אריחי קרמיקה נחשבים טובים ומומלצים להתקנה אלא גם מבחינה עיצובית. אם נסתכל על המטבח כמכלול אחד הכולל בתוכו ארונות מטבח, שיש, כיור וריצוף, הרי שאריחי קרמיקה יוצרים את האפשרות להשלים בין כל החלקים בצורה אופטימאלית. הם מאפשרים שילוב נכון בין ארונות העץ, לשיש שליד הכיור, לבין החיפוי עצמו. בזכות החומר העדין, הצבעים והעיצובים שלהן.

יש לקחת בחשבון שאנחנו יכולים ליהנות ממגוון של אריחי קרמיקה למטבח בסגנונות שונים, למשל אריחי גרניט, אריחים מלוטשים, אריחי גוף שלם ועוד. מדובר על שורה של אריחים שיכולים להשתלב בצורה יפה וייחודית בכל סוג של מטבח.

לסיכום, אם אתם רוצים ליהנות מחיפוי קירות ברמה גבוהה, שיחזיק לכם מעמד זמן רב וישתלב היטב בעיצוב של המטבח שלכם, חיפוי קרמיקה יכול להיות הפתרון המתאים עבורכם. תבחרו אריחים בעיצוב שנראה לכם וכך תיהנו ממטבח יפה וייחודי.