בחיי היומיום שלנו איננו שמים לב לכיור המטבח שלנו, למרות שביומיום אנו משתמשים בו בצורה די תדירה. בכ-60 אחוזים מהזמן שתבלו במטבח שלכם תשתמשו בכיור בצורה כלשהיא. רובנו בוחרים את הכיור רק מבחינת מראה, אך כיור למטבח, כמו כל דבר אחר במטבח צריך להיות בעל פונקציונאליות גבוהה ולשם כך יש לעבור על מספר כללי אצבע בבחירתו.

מקום וחלוקה פנימית

כדי להעניק לכיור שלנו את הפונקציונאליות הגבוהה ביותר, עלינו דבר ראשון להחליט היכן הוא ימוקם. חשוב מאוד לבחור מקום אשר יתאים מבחינת מידות לגודל הכיור הרצוי על ידנו. תנו לעצמכם בנושא זה לגדול וקחו כיור גדול יותר מכפי שחשבתם בתחילה, דבר זה יהיה שימושי בהמשך. בנושא החלוקה הפנימית, חשוב מאוד להחליט מראש מה היא תהיה. כיור למטבח בעל קערה אחת יהיה טוב יותר לשטיפת כלים גדולים, אך לא יאפשר לכם לעבוד במקביל לדוגמא, השריית כלים ושטיפת ירקות. כיור בעל שתי קערות, יאפשר לכם עבודה מקבילית, אך ימנע ממכם את הנוחות שבשטיפת כלים גדולים. לכן חשוב מאוד להשקיע זמן ולהבין מהי הבחירה הנכונה.

 

העיצוב והתחזוקה

כיום בשוק קיימים סוגים רבים של כיורים. חשוב מאוד לקחת כיור בעל חומר אשר יהיה קל לתחזוקה ושכמובן לא יתבלה במהירות. לכיורים קיימים מספר חומרי גלם כגון נירוסטה, גרניט, קוריאן וחרס. לכל אחד מחומרים אלו יש את היתרונות שלו ואת החסרונות שלו, חשוב מאוד להתייעץ עם בעל החנות על הנושא. הדבר המרכזי עבור רובנו למרות כלל הדברים שציינו קודם הוא מראה הכיור. כמובן שהכיור הינו אלמנט עיצובי מרכזי במטבח ושכזה יש להתאימו לשאר המטבח.

למה עוד יש לדאוג?

אם בחרתם כיור למטבח, אתם כבר בחצי הדרך. אך לכיור ישנם אביזרים משלימים שגם אותם יש לבחור. יש לבחור ברז, מתקן לסבון אם רוצים, משטח יבוש וכן הלאה. כמו בכל דבר בחיים, גם כאן לכם יש את הבחירה המלאה בהתאם לשיקולים שלכם. בחרו כמובן מתקנים אשר מתאימים לכיור ובעלי איכות טובה לפחות כמו כיור דבר שיבטיח לכם עמידות של שנים.