חיפוי פסיפס למטבח או חיפוי זכוכית

חיפוי פסיפס הוא חיפוי פופולארי מאוד ומודרני מאוד במגוון רחב של סגנונות עיצוב ותוכניות עיצוב לבית. חיפוי פסיפס אפשר למצוא בעיקר בחדרי אמבטיה, אך בבתים מעוצבים רבים, עושים שימוש בחיפוי פסיפס גם בחדר הסלון, בחדר השינה וגם במטבח. השאלה היא האם מומלץ להתקין חיפוי פסיפס למטבח או חיפוי זכוכית ומה ההבדלים ביניהם? ובכן, התשובה היא שבבחינת היתרונות והחסרונות של כל אחד מסוגי החיפוי, חיפוי זכוכית מספק יתרון משמעותי על פני חיפוי פסיפס, אלא אם אתם רוצים ליצור את מראה הפסיפס בכל מחיר.

חיפוי זכוכית למטבח - תמונה של זכוכית מודפסת


קלות ועלות ייצור, הרכב והתקנה

חיפוי זכוכית הוא חיפוי המבוסס על לוח זכוכית או שניים המורכבים על פני הקיר בקלות ובמהירות. הזכוכית מצופה ביריעה פולימרית חזקה ההופכת את הזכוכית לבטוחה לחלוטין לשימוש, כך שכל נושא הבטיחות יורד מהפרק. חיפוי פסיפס הוא חיפוי שיש לבנות אותו, בין שהבניה שלו מתבצעת בבית הלקוח, ובין שהיא מתבצעת במפעל ומובא כיחידה אחת להרכבה. היקף העבודה ביצירת פסיפס זה מכתיב בהכרח רמת מחיר גבוהה הרבה יותר מאשר חיפוי זכוכית.

כל סוג של עיצוב וגרפיקה בחיפוי זכוכית

בנושא העיצוב, חיפוי פסיפס הוא חיפוי בעל מראה ייחודי, ואם אתם מעדיפים אותו על פני כל אפשרות אחרת, זה בהחלט החיפוי שאותו אתם רוצים להזמין, אך לפני כן כדאי להכיר את שלל האפשרויות העומדות בפניכם בתחום העיצוב של חיפויי זכוכית. למעשה, חיפוי זכוכית הוא חיפוי בו תוכלו לשלב כל סוג של עיצוב וגרפיקה באמצעות מדבקות, הדפסה ישירה וחריטה. יחד עם זאת, לא מומלץ להתקין חיפוי זכוכית עם גרפיקה של חיפוי פסיפס, מה שגורם לתחושה זולה של חיקוי ומראה מלאכותי.

תמונה של זכוכית למטבח בהתאמה אישית ולפי תמונה מודפסת 

זכוכית מודפסת

עמידות גבוהה וקלות ניקיון

באופן עקרוני, חיפוי זכוכית מציע מראה בוהק, חלק ונקי, ללא חיבורים בין אבני הפסיפס הקטנות, חיבורים המאפיינים את חיפוי הפסיפס. חיבורים אלה גם יוצרים אתגר בניקוי החיפוי מאדי שמן ולכלוך שנוצר באופן טבעי בעבודת המטבח. חיפוי זכוכית הוא חיפוי עמיד מאוד וניתן לנקות אותו בקלות רבה, ולהשאיר אותו במראה חדש ורענן לאורך עשורים שלמים.