ברזים למטבח

מה חשוב לדעת?

עבור רובנו נושא ברז למטבח הוא משהו שאיננו מתעסקים בו בצורה יומיומית, יש לנו אחד שכזה ואנו משתמשים בו. אך אם אנו בדיוק בונים בית חדש או לחילופין מחליפים ברז קיים, אנו נגלה עולם ומלואו אשר מלא במאות ואף אלפי סוגי ברזים שונים. כמו בכל דבר בחיים חשוב לעשות את הבחירה הנכונה והעמידה. להלן כמה טיפים אשר יעזרו לכם בחירת ברזים למטבח.

תמונה של ברז מקצועי למטבח


החיצוניות של הברז

נכון שהחיצוניות לא קובעת הכל, אבל בנושא עיצוב הבית שלנו היא קובעת את רוב הדברים. התאימו את ברז המטבח שלכם לסגנון העיצוב של המטבח. ברז מתכתי עם פינות ישרות יתאים יותר למטבח מודרני ואילו ברז בצבעים יותר חמים עם קימורים עגולים יותר יתאים למטבחים בעלי עיצוב נוסטלגי. כמו כן, שימו לב כי ניתן להשפיע על אלמנטים נוספים בברז כגון מספר ידיות, גדלי ראשים שונים וכדומה.

החלקים הפנימיים של הברזים

חשוב מאוד כי הברז שלכם יהיה עמיד ויחזיק אתכם שנים קדימה. ברזים למטבח כיום בדרך כלל מגיעים באיכות טובה, אך עדיין חשוב להסתכל על המפרט הטכני לעומק. שימו לב מהו סוג השסתום, האם מודבר בגומיות פשוטות, שסתום נירוסטה ואף דסקיות קרמיות. כמובן שהדסקיות הקרמיות הן היקרות ביותר והעמידות ביותר. אך תוכלו להחליט כי הנכם מורידים קצת את המחיר בידיעה שבעוד כמה שנים תחליפו את הברז.

הפונקציונאליות של הברז

ברזים למטבח חייבים להיות פונקציונליים ושהשימוש בהם יהיה נוח ובטוח. לכן חשוב לזכור בתחום זה עוד כמה דברים. בעת תכנון המטבח יש לקבוע את סוג הברז הרצוי מכיוון שלעיתים התקנה של ברזים שונים גוררת הכנה שונה במטבח. כמו כן, יש להתאים את סוג הברז לסוג הכיור. אם ברשותם כיור רדוד, ברז גבוהה יעשה את העבודה בצורה טובה יותר מאשר ברז נמוך. כמו כן, יש לבדוק את ידיות הברז, האם הן מחליקות במגע שלכם עם מים, דבר אשר יעצבן אתכם לאורך זמן. קיבעו האם אתם רוצים ראש ברז אשר בעל צורת זרימה אחת או יותר ושאלו כיצד עליכם לנקות את הברז שלכם.